If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the Register link to proceed.

Kosmetyki naturalne-używacie?

Wszystko co chciałabyś wiedzieć, ale boisz się zapytać!
alamooniq

Re: Kosmetyki naturalne-używacie?

Postautor: alamooniq » niedziela 03 lut 2019, 17:45

Coraz więcej osób wybiera takie produkty i bardzo dobrze. Dzieki temu też producenci wypuszczają więcej takich produktów. Ja powoli pozbywam się ze swojej łazienki innych kosmetyków, właśnie na rzecz tych naturalnych. W sklepie internetowym https://ladniepachnie.pl/pl/c/Olejki-eteryczne/107 oprócz ciekawych olejków eterycznych idealnych do aromaterapii, do czego was gorąco namawiam, mają też spory wybór kremów, balsamów, żeli naturalnych. Stawiajcie na takie kosmetyki

Marcelka

Postautor: Marcelka » piątek 15 lut 2019, 17:32

W dzisiejszych czasach większość kobiet zaczyna stosować kosmetyki naturalne. Na szczęście wybór jest duży i na każdą kieszeń. Ja się zaopatruje w drogerii internetowej https://www.lifetree.pl/sklep/ Moim zdaniem mają dobry wybór i dużo promocji. Mi najbardziej odpowiadają kosmetyki polskie, takie jak Sylveco czy Your Natural Side.

Elzusia

Postautor: Elzusia » czwartek 28 lut 2019, 20:26

Używam tylko naturalne kosmetyki, wybieram te z certyfikatem. Przetestowałam ich dość dużo, ale najbardziej przypadły mi kosmetyki Ava Laboratorium, które mają certyfikat Ecocert. Są naprawdę dobre.

Gosia26

Postautor: Gosia26 » piątek 01 mar 2019, 23:53

Ja także od dłuższego już czasu postanowiłam zamienić produkty drogeryjne na kosmetyki naturalne, moimi faworytami stały się masła i naturalne oleje, bez masła kakaowego https://ecospa.pl/kategoria/oleje-i-masla/maslo-kakaowe chyba nie przetrwałabym zimy - przynosi ogromną ulgę przesuszonej i podrażnionej skórze :) dłonie, stopy, całe ciało - mówię wam cudeńko!

bjuti

Postautor: bjuti » sobota 02 mar 2019, 12:32

Głównie kosmetyki do twarzy wybieram bardzo rozsądnie, zwracam uwagę na ich skład, bo mam cerę mieszaną. Nie mogę sobie pozwolić na każdy kosmetyk. Krem balansujący HB mi podpasował. Przywraca równowagę skórze, nie jest ona za tłusta. Ma w swoim składzie miód, dzięki czemu skóra jest gładka.

marta80

Postautor: marta80 » piątek 08 mar 2019, 21:19

Staram sie uzywac balsamow do ciala.

satynka

Postautor: satynka » wtorek 12 mar 2019, 19:15

A jakie kosmetyki polecacie do pielęgnacji stóp? Czy macie jakieś sprawdzone kosmetyki? Ja ostatnio słyszałam sporo o produktach Feet Up, które można zakupić u firmy Oriflame. Nawet już tam wstępnie się rozglądnęłam i zainteresowała mnie tam pilnik elektryczny https://pl.oriflame.com/products/product?code=29455 . Zapewnia idealną gładkość stóp i można ją stosować na mokro, jak i na sucho. Myślę czy nie kupić czegoś takiego dla siebie... Polecacie?

Devil93

Postautor: Devil93 » poniedziałek 01 kwie 2019, 13:02

Lubię kosmetyki naturalne, jednak słyszałam, że dermokosmetyki są znacznie lepsze, jeśli chodzi o zdrowotny wpływ na skórę i tak sobie myślałam, czy i ja bym nie popróbowała. W aptece https://www.e-zikoapteka.pl/lierac.html znalazłam kilka kremów Lierac i jeden zwrócił na mnie swoją uwagę. Mógłby mojej skórze pasować. Powiedzcie tylko, jak dobra jest ta marka?

100%natura

Postautor: 100%natura » poniedziałek 15 kwie 2019, 15:54

Nie mogę się zgodzić z Devil93 co do tego że dermokosmetyki są lepsze od kosmetyków naturalnych.

Niestety prawda jest taka że dermokosmetyki robią efekt wow poprzez to że mają w sobie mnóstwo chemii która powoduje szybki efekt natomiast po zaprzestaniu stosowania skutki uboczne są gorsze niż stan w którym zaczynałyśmy używać kosmetyku a do tego żaden producent nie pisze że np. substancje takie jak PEG-150 Pentaerythrityl Tetrastearate zawarte w takich kosmetykach są niezdrowe dla kobiet w ciąży lub Disodium EDTA który wiąże metale ciężkie i nie wolno go stosować jeśli zażywa się leki i suplementy, które mają cynk, żelazo, miedź, glin, ołów, bizmut i rtęć oraz podczas zażywania antybiotyków.

Cena kosmetyków naturalnych wcale nie jest zdecydowanie większa od dermokosmetyków a produkcja takiego kosmetyku jest w większości typu hand made i nie jest na masową skalę.

Polecam stosowanie kosmetyków naturalnych bo sama stosuję. Wcześniej kupowałam takie kosmetyki jedynie na targach kosmetyków naturalnych natomiast ostatnio odkryłam pakamerę naturalną www.dashofglam.pl i tam zaopatruje się w eko kosmetyki.

Wróć do „Pielęgnacja”